ارائه خدمات کلید سازی به صورت 24 ساعته در تهران

چگونگی رگلاژ درب خودرو

رگلاژ درب خودرو با هدف تنظیم کردن آن صورت می گیرد. رگلاژ کردن فقط در خصوص ماشین و خودرو نیست بلکه بسیاری از وسایل برای بهبود عملکرد نیاز به رگلاژ کردن دارند. عوامل مختلفی موجب می شوند تا درب خودرو از تنظیم بیفتد . به همین دلیل در این مطلب روش هایی را برای رگلاژ درب خودرو خدمت شما عزیزان خواهیم گفت.

رگلاژ درب خودرو

رگلاژ درب خودرو چیست و چگونه انجام می شود؟ هنگامی که درب خودرو به دلایل مختلف تنظیم خود را از دست می دهد باید آن را رگلاژ کرد. عدم انجام این کار باعث استهلاک خواهد شد. زیرا در هنگام باز و بسته کردن درب خودرو فشار مضاعفی به آن وارد می شود.

رگلاژ درب خودرو کار سختی نیست. اگر خودتان دارای اطلاعات فنی باشید می توانید با کمک گرفتن از نکاتی که در این مطلب به آن اشاره می شود درب خودرو را تنظیم کنید. در غیر این صورت بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

مهم ترین قسمت های خودرو برای رگلاژ کردن

همان طور که می دانید خودرو از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آن ها وظیفه مهمی را بر عهده دارند. این اجزا هنگامی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند سیستمی را تشکیل می دهند که بروز اختلال در هر کدام از آن ها باعث کاهش عملکرد و بروز ایراد در کل سیستم می شود. قسمت هایی از اتومبیل به نام ترمز دستی و کلاچ از مهم ترین بخش هایی در خودرو هستند که نیاز به تنظیم و رگلاژ دارند. همچنین ترمز نیز نیاز به تنظیم کردن دارد.

درب های خودرو بر اثر عواملی مانند عدم باز و بسته کردن صحیح درب ها ، محکم بستن درب و چفت نشدن درب ها دچار خرابی می شوند و بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به رگلاژ درب خودرو پیدا می کنند. در ادامه به بررسی سایر عوامل و فاکتورهای موثر در خرابی درب خودرو می پردازیم و به دنبال آن راهکارهایی را ارائه می دهیم که به وسیله آن ها بتوانید درب ها را تنظیم کنید.کلید سازی غرب تهران در صورت باز نشدن درب ماشین و یا حتی گم کردن سوییچ می تواند در سریع ترین زمان درب خودرو شما را باز کند.

عواملی که بر خراب شدن رگلاژ درب خودرو موثرند !

میله های مکانیکی درب خودرو

در ابتدای مقاله عرض کردیم که خودرو از اجزا و قطعات مختلفی ساخته می شود. یکی از این قطعات که بر باز و بسته شدن درب خودرو تاثیر دارد و به بهبود عملکرد آن کمک می کند میله هاست. میله هایی که به دستگیره درب وصل هستند در هنگام باز شدن درب حرکت می کنند. بعد از به حرکت درآمدن این میله ها ضامن آزاد می شود. این ضامن معمولا به دور قلاب چارچوب وصل است. نکته ای که باعث می شود رگلاژ درب خودرو خراب شود و نیاز به تنظیم مجدد پیدا کند تغییر شکل این میله هاست. زیرا بعد از تغییر شکل شاهد عدم وجود نیروی کافی برای باز شدن درب خواهیم بود.

تخریب فنر داخلی درب اتومبیل

فنری که در درون درب اتومبیل قرار دارد در هنگام باز کردن درب کشیده می شود. حتما در هنگام باز کردن درب خودرو متوجه کشیده شدن این فنر می شوید. در حالت عادی و در زمانی که فنر سالم است بعد از رها کردن دستگیره درب فنرها به حالت قبلی خود بر می گردند. اما اگر هر گونه تخریب و خرابی در آن ها به وجود آید قطعا باز و بسته کردن درب با مشکل مواجه می شود و نیاز به رگلاژ پیدا می کند.

تخریب درزگیر درب خودرو

درزگیرهایی که دورتادور درب خودرو را می گیرند مانعی برای نفوذ آب و سایر عوامل می شوند. این درزگیرها نقش مهمی در پر کردن فاصله درب و بدنه خودرو ایفا می کنند و هر گونه آسیب به آن ها باعث به هم خوردن تنظیم درب خودرو خواهد شد. قطعا به مرور زمان شاهد استهلاک و فرسوده شدن این درزگیرها هستیم. در این شرایط نمی توان انتظار داشت که درب خودرو مانند روز اول باز و بسته شود و کیفیت خود را حفظ کند. با تعویض این نوار شاهد بهبود عملکرد درب خودرو خواهیم بود. در صورت نیاز به دزدگیر جدید کلید سازی شبانه روزی شاه کلید می تواند شما را در این امر یاری کند.

یکی از مهم ترین عوامل در بهم خوردن تنظیم درب خودرو افتادگی درب آن است. افتادگی درب می تواند تاثیر زیادی در بهم خوردن تنظیم آن داشته باشد. اما در این قسمت سوال مهمی پیش می آید و آن هم این است که چه عواملی باعث می شوند تا درب خود دچار افتادگی شود؟ پاسخ این سوال نشان دهنده چند عامل است که اساسی ترین آن فشار وارد آوردن به درب خودرو است. این فشار می تواند بر اثر عواملی همچون باز و بسته کردن های مداوم درب اتفاق بیفتد. در این شرایط درب های خودرو در جای مناسب قرار نخواهند گرفت و نیاز به رگلاژ پیدا می کنند.

نحوه رگلاژ درب خودرو

برای رگلاژ درب اتومبیل حتما از افراد متخصص کمک بگیرید. اگر خودتان دست به آچار هستید و سابقه ای در این خصوص دارید می توانید اقدام کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. برای رگلاژ درب ماشین به ابزارهایی مانند پیچ گوشتی دو سو و چهار سو نیاز دارید. همچنین ابزارهایی مانند اچار و انبردست نیز مورد احتیاج شما خواهد بود. در اولین مرحله باید از پیچ گوشتی دو سو بهره بگیرید. به وسیله این پیچ گوشتی باید پیچ های پنل داخلی درب ماشین را باز کنید . بعد از باز کردن پنل آن را جدا کنید تا تمام قطعات درون درب خودرو را مشاهده کنید.

پس از اینکه تمام اجزا و قطعات درون درب را مشاهده کردید باید یکی یکی آن ها را بررسی کنید و عملکرد آن ها را چک کنید. در صورتی که شاهد عدم عملکرد صحیح هر کدام بودید باید آن را سریعا تعویض و تعمیر کنید. در بسیاری از مواقع تعویض قطعه بهتر از تعمیر آن است. زیرا برخی از تعمیرات می توانند به صورت مقطعی مشکل را حل کنند.

رگلاژ افتادگی درب اتومبیل

افتادگی درب خودرو و رگلاژ آن امری تخصصی است و به شما پیشنهاد می کنیم خودتان اقدام نکنید. اما اگر اصرار به تعمیر آن دارید باید از آچار آلن استفاده کنید. به وسیله آچار آلن باید پیچ هایی که در طرفین درب اتومبیل وجود دارند را به خوبی سفت و محکم کنید تا درب بتواند در جای اولیه خود قرار بگیرد. معمولا بعد از انجام این کار درب خودرو به خوبی تنظیم می شود و در هنگام باز و بسته شدن شما را اذیت نخواهد کرد و به راحتی باز و بسته می شود.

رگلاژ ترمز دستی اتومبیل

ترمز دستی از جمله قطعاتی است که می تواند امنیت خودرو را در حالتی که پارک است تامین کند. ترمز دستی نیز می تواند مانند سایر قطعات خودرو دچار خرابی شود و نیاز به رگلاژ و تنظیم پیدا کند. شاید این سوال برای شما بوجود آید که نشانه های خراب شدن ترمز دستی چیست و چگونه می فهمیم که این قطعه نیاز به تنظیم مجدد و رگلاژ دارد ؟ از مهم ترین علائم این است که ترمز دستی به خوبی کار نمی کند و هنگامی که آن را بالا می کشید هیچ تغییری در وضعیت اتومبیل مشاهده نمی کنید.

برای تنظیم مجدد ترمز دستی باید درب کناری آن را باز کنید. باز کردن درب کناری ترمز دستی باید بعد از خواباندن آن صورت بگیرد. پس اینکه درب آن را باز کردید پیچی را مشاهده می کنید که مخصوص رگلاژ ترمز دستی است. باید آن را به میزان معقولی سفت کنید تا به لنت های ترمز آسیب و فشار مضاعف وارد نشود.

اگر سوییچ خود را گم کردید یا در خودرو جا گذاشتید باید بدانید که باز کردن مجدد درب کار ساده ای نیست! در این شرایط می توانید از کلیدساز کمک بگیرید. کلید سازی سیار شاه کلید در صورت نیاز به باز کردن درب خودرو یا نصب دزدگیر در هر ساعت شبانه روز در خدمت شماست.

 

1.7/5 - (4 امتیاز)

2 پاسخ

  1. رگلاژ درب پراید بی فایده چون دوروزه خراب میشه ، ماشین نساختن که گاری گاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری