ارائه خدمات کلید سازی به صورت 24 ساعته در تهران

کافیه تماس بگیرید

دسترسی سریع به خدمات کلید سازی

در هر جایی از تهران که هستی و نیاز به کلید سازی داشتی کافیه از خدمات شاه کلید استفاده کنید

7 روش سریع برای باز کردن درب تیبا و تیبا 2

باز کردن درب تیبا آن هم زمانی که کلید ماشین راه به همراه ندارید یک کار بسیار دشوار است. شاید برای شما پیش آمده باشد که به سمت ماشین خود می روید و سوئیچ خودرو را به همراه ندارید یا در داخل ماشین جا گذاشته اید.

در این مقاله قراره به شما آموزش بدیم تا درب تیبا را بدون استفاده از کلید باز کنید بدون این که به قفل یا خودرو اسیب بزنید. اگر شما هم کلید تیبا و یا تیبا 2 را گم کرده اید و یا به هر دلیلی به همراه ندارید و نیاز دارید که در خودرو را بدون کلید باز کنید کافیه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. برای استفاده از خدمات قفل سازی شبانه روزی تهران کافیه وارد این بخش بشید.

معرفی 7 روش برای باز کردن درب تیبا بدون استفاده از کلید

معرفی 7 روش برای باز کردن درب تیبا بدون استفاده از کلید

در زیر به شما روش هایی را گفته ایم که بتوانید درب تیبا ی خود را به راحتی باز کنید، در این روش ها بهتر است با آرامش و طبق دستوری که به شما داده شده است عمل کنید. و هر گونه اضافه کاری ممکن است به خصارت های مالی وادار شود.

این روش های باز کردن درب ماشین برای افرادی است که سوئیچ ماشین خود گم کرده اند یا سوئیچ را داخل ماشین گذاشته و ماشین خودکار قفل شده است. این افراد می توانند از این مقاله برای باز کردن خودروی خود استفاده نماییند. هر گونه سوء استفاده از این مقاله می تواند باعث قانون شکنی شود. و دردسر برای شما ایجاد می کند. برای استفاده از خدمات کلید سازی سیار شاه کلید تهران کافیه وارد این بخش بشید و از خدمات کلید سازی ما استفاده کنید.

این روش هایی که در زیر آماده فقط برای باز کردن درب تیبا نیست، شما می توانید از این روش ها برای دیگر ماشین های ایرانی هم استفاده نماید، این نکته هم در نظر داشته باشید که بعضی از این روش ها ممکن است روش تیبا یا تیبا دو عمل نکند. بهتر است به سراغ روش بعدی یا به صفحه ی کلید سازی سیار مراجعه نمایید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید، تیبا ها در سری های جدید از قفل های برقی استفاده کرده اند، اولین و بهترین راهی که در تیبا های جدید استفاده از ریموت یدک است اگر ریموت یدک دارید لازم به کار اضافی نیست و می توانید با همان ریموت درب ماشین را باز کنید.

1 باز کردن درب تیبا با استفاده از سنجاق یا ناخن گیر

اگر بتوانید این روش را به درستی انجام دهید در کمتر از چند ثانیه ممکن است در ماشین را باز نمایید. در این روش باید از قبل یک سنجاق یا یک ناخن گیر بردارید. توصیه ی ما به شما استفاده از ناخن گیر است چون احتمال گیر کردن و شکسته شدن آن کمتر است.

اما بعد از تهیه ناخن گیر باید ناخن گیر را داخل، جای سوئیچ درب ماشین قرار دهید، به آرامی ناخن نوک ناخن گیر را داخل شیار ها قفل قرار دهید و هر کدام را بالا بیاورید. بعد از بالا آوردن تمام شیار های قفل درب تیبا، ناخن گیر کامل داخل قفل میرود، حالا نوبت به آن رسیده است که ناخن گیر را بچرخانید که به راحتی اهرم قفل باز و بسته شود.

2 باز کردن درب تیبا با استفاده از سیم

یک سیم برداریم، یک طرف سیم را کمی کج کنید، سیمی که برداشتید بهتر است کمی محکم باشد تا زمانی که به قفل گیر داده شد به راحتی بتواند از پس قفل بر بیاید. زمانی که سیم را کج کردید حال نوبت آن رسید که سیم را از دستگیره ی درب وارد درب ماشین شود. داخل درب یک میله ای وجود دارد که باید آن را به بالا فشار دهید. با فشار دادن سیم به سمت بالا قفل مرکزی درگیر می شود و درب ها باز میشود.

سیم را می توانید از بالای درب یعنی بین پنجره و لاستیک آن وارد کنید. و زمانی که به میله ی قفل گیر کرد با سیم را به سمت بالا بکشید. حال می بینید که درب ماشین قفل شده باز شده است.

هر کدام از روش های بالا ممکن است جواب ندهد اگر سعی کردید چند بار و جواب نداد به سراغ روش بعدی بروید.

3 باز کردن درب تیبا با استفاده از بند

یکی از دم دست ترین روش ها و ساده ترین روش ها باز کردن درب ماشین با استفاده بند است. بند یکی از وسایلی است که می توان در هر جایی به راحتی پیدا کرد. حتی می توانید از بند کفش خود استفاده کنید در این روش.

اگر بند بلند نداشید بند کفش خود را بردارید، بند را یک گره ای بزنید که فضایی برای قرار گرفتن قفل داخل گره ایجاد شود. سپس بین درب ماشین و بدنه ی ماشین کمی فاصله ایجاد کنید. مراقب باشید تا به ماشین آسیب وارد نشود. بین فاصله ای که ایجاد کرده اید یک وسیله ی پنبه ای یا نرم قرار دهید جوری که نه درب بسته شود، نه به ماشین آسیبی وارد شود.

به آرامی بند را وارد ماشین کنید. زمانی که قفل داخل گره قرار گرفت، دو طرف بند را به گوشه های شیشه ببرید، دو طرف بند را بکشید تا گره محکم شود. بعد می توانید اهرم قفل را به بالا بکشید تا قفل درب باز شود

4 باز کردن درب تیبا با استفاده از میله یا پیچ گوشتی

این روش مانند بقیه روش ها باید با آرامش انجام شود تا آسیبی به ماشین وارد نشود. در این روش می توانید با داشتن کمی مهارت درب ماشین را سریع باز کنید. اما این نکته هم در نظر داشته باشید که میله یا پیچ گوشتی می تواند به ماشین شما آسیب وارد کند پس بهتر است با احتیاط این کار ار انجام دهید.

پیچ گوشتی را داخل دستگیره درب ببرید، میله را وارد کنید، میله را با قفل درگیر کنید و اهرم قفل را به سمت بالا بکشید تا درب تیبا باز شود.

5 باز کردن درب تیبا با اسفتاده از اسلیم جم

ابزار اسلیم جم، ابزار حرفه ایی برای باز کردن درب ماشین است. اگر بتوانید ابزار اسلیم جم را پیدا کنید. می توانید به راحتی درب ماشین را بدون دردسر باز کنید.

در این روش کافیه از فضای بین نوار پنجره و لبه ی پنجره اسلیم جم را داخل ماشین ببرید. باید اسلیم جم را به سمت قفل ماشین داخل ماشین ببرید تا این ابزار بتواند، میله ی قفل را بالا بکشد. زمان داخل بردن اسلیم جم به آرامی این کار را انجام دهید تا به سیم کشی و سیستم برقی ماشین آسیب وارد نشود.

زمانی که حس کردید محل قرار گیری قفل را شناسایی کردید می توانید اسلیم جم را به سمت بالا بکشید.

6 باز کردن قفل های برقی تیبا

در این روش از باز کردن درب تیبا، شما باید با استفاده از دست یا یک اهرم به آرامی فاصله ای بین درب و ماشین ایجاد کنید. بین این فاصله ای که ایجاد کرده اید می توانید کیسه ی هوا، چوب، یا چند تکه پنبه قرار دهید. باید جوری باشد که بدون ضربه به درب ماشین، درب ماشین بسته نشود.

بعد از آن باید از یک میله ی بلند یا یک سیخ برای ادامه ی کار استفاده نمایید. میله را از فضای ایجاد شده بین درب و ماشین عبور دهید و به سمت کلید برقی قفل درب بروید. توصیه می کنیم میله ای که بر می دارید کمی قوی باشد.

زمانی که به کلید برقی رسیدید به کلید ضربه های محکم وارد می کنید. تا زمانی که درب ماشین باز شود باید ضربه های خود را وارد نمایید.

7 باز کردن درب تیبا از طریق تماس با متخصص

اما بهترین روش و سریع ترین روش برای باز کردن درب تیبا، یا هر خودروی دیگر استفاده از کلید ساز حرفه ای برای این کار است. کلید ساز های حرفه ای در سریع ترین زمان با بهترین کیفیت می توانند درب ماشین را بدون دردسر باز کنند.

کلید سازی شاه کلید تهران می تواند به شما این خدمات کلید سازی که گفتیم را با بهترین قیمت ارائه دهد. برای اطلاعات بیشتر از این خدمات با ما تماس بگیرید.

باز کردن درب تیبا 2

باز کردن درب تیبا 2

باز کردن درب تیبا دو با تیبا هیچ تفاوتی ندارد جز یک تفاوت، آن تفاوت هم باز کردن درب از طریق صندوق ماشین است یعنی اگر شما به صندوق ماشین دسترسی داشته باشید می توانید درب تیبا 2 را باز کنید، اما در تیبا معمولی این آپشن وجود ندارد.

در ادامه به شما باز کردن درب صندوق تیبا را هم آموزش داده ایم تا زمانی که می خواستید از راه باز کردن صندوق به ماشین دسترسی داشته باشید بتوانید درب صندوق را به راحتی باز کنید.

اما باز هم همان طور که در ابتدا گفته ایم بهتر است از یک کلید ساز استفاده نمایید تا این خدمات را برای شما با بهترین کیفیت انجام دهد، اگر این کار را به یک فرد متخصص بسپارید می توانید این اطمینان را داشته باشید که آن فرد به بهترین نحو ممکن درب تیبا را برای شما باز می نماید. اما اگر خودتان این کار را انجام دهید ممکن است دچار اشتباه هایی شوید که به ماشین آسیب جدی وارد میکند.

برای دریافت خدمات کلید سازی با بهترین قیمت و به صورت شبانه روزی می توانید به صفحه کلید سازی شبانه روزی شاه کلید مراجعه نمایید

باز کردن درب صندوق عقب تیبا

باز کردن درب صندوق عقب تیبا

باز کردن درب تیبا با استفاده از صندوق یکی دیگر از روش های است که بیشتر روی تیبا 2 جواب می دهد. اما مطلبی که در ادامه به شما می گوییم را می توانید روی تیبا معمولی هم پیاده نمیاید.

اولین راه و ساده ترین را که برای باز کردن در صندوق عقب تیبا، می توانید استفاده کنید کلید یدک ماشین است. فرق این کلید با سوئیچ ماشین این است که کلید یدک نمی تواند ماشین را روشن کند.

اما اگر کلید در دسترس ندارید می توانید از راه دیگری درب صندوق تیبا خود را باز کنید. در این روش شما با استفاده از پیچ گوشتی یا استفاده از یک چاقو می توانید درب صندوق را باز نمایید.

باید پیچ گوشتی را در داخل قفل ببرید و شروع کنید به فشار دادن و بالا پایین کردن پیچ گوشتی به اصطلاح باید بازی کنید با قفل، بعد از چند لحظه پیچ گوشتی با برخورد به مکانیزم قفل درب صندوق را باز می کند.

این روش ممکن است کمی خطر ناک باشد و به قفل شما آسیب برساند، بهترین راه این است از یک متخصص کلید سازی و قفل سازی کمک بگیرید تا بتوانید به راحتی درب صندوق عقب را باز نمایید.

در تیبا زمانی که درب صندوق عقب را باز کردید به دنبال یک سیم اظطراری برای باز به جلو بردن صندلی های عقب بگردید این سیم معمولا روی سقف یا روی درب طراحی شده است. اگر این سیم را پیدا کردید سیم را بکشید، حالا با هل دادن صندلی ها به سمت جلو می توانید صندلی ها را بخوابانید. و به درون تیبا راه پیدا کنید.

علت باز نشدن درب تیبا

علت باز نشدن درب تیبا

زمانی ممکن است داخل ماشین نشسته باشید یا از بیرون هر کاری می کنید درب باز نمی شود. این مشکل می تواند به دلیل هایی که در ادامه به شما می گوییم ربط داشته باشد، با برسی و تعمیر این مشکلات می توانید باز نشدن درب تیبا از داخل و بیرون را برطرف کنید.

زنگ زدگی و کثیفی: یکی از علت هایی که می تواند بیشتر برای ماشین های قدیمی اتفاق بی افتد کثفی قفل درب است. یا ممکن است با گذشت زمان اجزای فلزی قفل درب تیبا شما دچار زنگ زدگی شده باشد. در این صورت باید یا باید قطعه را عوض یا تعمیر نمایید.

خرابی در اتصالات درب: مورد بعدی که باعث قفل شدن درب یا باز نشدن آن می شود. خرابی در اتصالات درب است. این مشکل بیشتر به دلیل فرسودگی یا نصب نادرست آن به وجود می آید. و برای تشخیص این موضوع باید تمام اتصالات داخلی و خارجی قفل را برسی و مشکل را بر طرف کنید.

فعال بودن قفل کودک: یکی دیگر از مشکلاتی که به ظاهر ساده می آید اما خیلی ها ممکن است به آن توجه نکنند. زمانی است که داخل ماشین نشستید و هرچه درب ماشین را باز میکنید درب ماشین باز نمیشود. اول از همه بهتر است فعال بودن قفل کودک را چک کنید. و در صورت فعال بودن آن را غیر فعال کنید.

خرابی دستگیره یا کابل آن: اگر درب ماشین از داخل باز نمی شود بعد از چک کردن قفل کودک به احتمال زیاد ممکن است دسگیره ی درب شما خراب شده باشد. روی دستگیره یک پیچ است که با باز کردن آن می توانید شکستگی یا قطع شدن سیم را برسی کنید.

مکانیزم قفل اتوماتیک درب تیبا

در بعضی از خودرو ها آپشنی وجود دارد به نام قفل هوشمند که با حرکت کردن و رسیدن به سرعت 20 یا با فشوردن ترمز درب ماشین قفل می شود. اما در بعضی از مواقع با بسته شدن درب و جا گذاشتن سوئیچ ماشین در ماشین درب ماشین هم قفل می شود. و این قفل شدن درب باعث می شود که شما به دردسر ها زیادی بیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاه کلید تهران

باز کردن درب انواع خودرو

اخرین مقاله ها