نکات انتخاب کلید ساز

نکات انتخاب کلید ساز


در این مطلب قصد داریم شما را با  نکات انتخاب کلید ساز  آشنا کنیم. شاید در اولین نگاه تصور کنید که انتخاب کلید ساز امری آسان است و نیاز به توجه و دقت زیادی ندارد. در صورتی که این مساله بسیار مهم است و می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما و کاهش خسارات احتمالی شود. پس با ما همراه باشید تا  نکات انتخاب کلید ساز را با یکدیگر بررسی کنیم.


در هر ساعت از شبانه روز کلید سازی شاه کلید در خدمت شماست.

مرکز و شمال تهران

غرب و شمال غرب تهران

دفتر مرکزی

 

انتخاب کلید ساز امری مهم ! 

 

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم ” نکات انتخاب کلید ساز ” و شناخت آن ها بسیار مهم است. حتما برای شما جالب خواهد بود اگر بدانید کلید سازی یکی از قدیمی ترین حرفه ها و مشاغل در سرتاسر جهان محسوب می شود و سابقه ای حدودا 4000 ساله دارد. این قدمت و پیشینه نشان دهنده اهمیت این شغل و جوانب مختلف آن است. کلید سازی در طول زمان تغییر و تحولات مختلفی را تجربه کرده است. احتمالا در خاطرتان هست که در سال های نه چندان دور تنها قفل و کلیدی که استفاده می شد از نوع بسیار ساده و ابتدایی بود و تنها راه باز کردن قفل پیچاندن کلید در آن بود. اما امروزه وضعیت متفاوت است و ما شاهد دگرگونی در این حوزه هستیم. ناگفته نماند که بخش اعظمی از این تحولات را می توان مرهون پیشرفت تکنولوژی دانست. به نحوی که در دنیای امروز شاهد افزایش هر چه بیشتر امنیت و خلق قفل و کلیدهای رمز دار و کامپیوتری هستیم که انصافا توانسته اند به خوبی باعث بالا بردن ضریب ایمنی در محل شوند.

قبل از اینکه به معرفی نکات انتخاب کلید ساز بپردازیم بهتر است بگوییم که قفل های ضامن دار یکی از قدیمی ترین نوع قفل و کلید بودند که در طول صدها سال مورد استفاده افراد قرار می گرفتند. این نوع از قفل ها دارای ضامن بودند که ظاهری شبیه به برآمدگی داشتند و شیارهایی در آن ها قرار می گرفت. خلق و ابداع کلید و قفل های مختلف از جمله ابتکاراتی که در طول تاریخ بوجود آمد و هر روز نیز گسترده تر و وسیع تر می شود.

 

مهم ترین ویژگی کلید ساز 

 

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید آن را جزو نکات انتخاب کلید ساز طبقه بندی کنیم مهارت است. مهارت های مقدماتی از جمله مواردی است که تمام کلید سازان باید به آن واقف باشند اما کافی نیست. بلکه کلید سازی سیار علاوه بر داشتن این ویژگی باید قادر به ساخت کلید نیز باشد. ساخت کلید یا ” کپی کاری ” به معنای ساخت کلید متناسب با قفل است. زیرا قفل ها دارای ساختارهای مختلفی هستند که باید کلید مطابق با آن ساخته شود. ساخت کلید نیازمند داشتن ابزارهایی است که بدون آن ها نمی توان اقدام به این کار کرد.

شاید تصور کنید که پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا این حرفه تبدیل به شغلی آسان تر شود و برای ساخت کلید و قفل های مختلف با استفاده از کامپیوتر می توان از حساسیت این شغل کاست. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است زیرا یکی از مهم ترین دشواری هایی که با حوزه تکنولوژی در ارتباط هستند بروز بودن و منطبق شدن با نیاز مشتریان است. نفوذ تکنولوژی در این حوزه باعث شده تا حساسیت کار افزایش پیدا کند و هر روز شاهد خلق نیازهای جدید در مشتریان باشیم . بالا بردن امنیت در مکان های مختلف از مهم ترین دلایل در تغییر نیاز مشتریان است.

 

 

 

نکات انتخاب کلید ساز

 

 

 

نکات انتخاب کلید ساز

 

توانایی ساخت کلید یدک از روی کلید اصلی

 

یکی از مواردی که در هنگام ساخت کلید اصلی باید مد نظر داشته باشید ساخت کلید یدک است. ممکن است به هر دلیلی کلید اصلی گم شود و یا به سرقت برود. همراه داشتن کلید یدک می تواند به شما کمک کند. پس اولین و مهم ترین شرط در انتخاب کلید ساز ماهر علاوه بر داشتن مهارت های مورد نیاز توانایی ساخت کلید یدک است که بتواند در مواقع بحرانی و برای کلید سازی شبانه روزی نیز به داد شما برسد.

 

توانایی پلیسه گیری 

 

واژه ” پلیسه گیری ” یکی از واژه های تخصصی در حوزه کلید سازی است که به معنای حذف اضافات از لبه های کلید است. این کار به وسیله ذرات انجام می شود و می تواند کلید را کاملا مطابق با قفل شما بسازد. عدم انجام صحیح پلیسه گیری می تواند مشکلات زیادی اعم از شکستن کلید در قفل و عدم چرخش مناسب آن دانست. پلیسه گیری امری حرفه ای است که استادکاران به خوبی از عهده آن بر می آیند. مسلط شدن به این کار نیازمند تجربه و تمرین زیاد است.

 

توانایی برش با اره کمانی 

 

اره کمانی یکی از وسایل ضروری در ساخت انواع کلید است. یک کلید ساز ماهر باید بتواند انواع اره های کمانی و متریال مختلف آن را تشخیص دهد و بهترین روش را برای برش کلید توسط آن پیدا کند. افرادی که به تازگی وارد این حوزه کاری شده اند ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا بتوانند بدون شکاندن اره کمانی اقدام به برش کلید توسط آن کنند. زیرا اره کمانی دارای ضخامت کمی است و در صورتی که به طرز صحیحی از آن استفاده نشود دچار شکستگی خواهد شد.

 

توانایی تعمیر انواع قفل

 

شغل کلید سازی فقط محدود به ساخت کلید و قفل نمی شود بلکه توانایی تعمیر انواع قفل نیز یکی از جوانب مهم در این شغل است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. اگر قصد دارید قفلی مخصوص بسازید بهتر است به فردی مراجعه کنید که دارای این توانایی باشد. زیرا در برخی از مواقع توانایی تعمیر قفل می تواند از ساخت آن مهم تر باشد.

 

آشنایی با قطعات الکترونیک و کلیدهای ریموت دار 

 

بسیاری از کلید های نسل جدید توسط ریموت کنترل می شوند. مکان هایی که دارای درب های اتوماتیک هستند و از کرکره های برقی استفاده می کنند توسط ریموت باز و بسته می شوند. یک کلید ساز ماهر باید با قطعات الکترونیکی آشنایی داشته باشد و بتواند اقدام به ساخت و تعمیر آن ها کند. عدم تطابق کلید ساز با نیاز روز جامعه موجب می شود تا کسب و کار او در طول زمان از رونق بیفتد و نتواند نیاز افراد را تامین کند.

 

 

 

نکات انتخاب کلید ساز

 

 

 

 کسب مهارت و تحصیلات کلید سازی 

 

پس از اینکه به معرفی مهم ترین نکات انتخاب کلید ساز اشاره کردیم نوبت به معرفی راه هایی برای کسب مهارت آن خواهد رسید. ممکن است شما تمایل داشته باشید که وارد شغل کلید سازی شوید اما روش دستیابی به آن را ندانید. در این بخش قصد داریم شما را با روش هایی در این خصوص آشنا کنیم. دو روش مهم بدین منظور وجود دارد که بررسی کردن آن ها خالی از لطف نیست.

 

کسب مهارت از مراکز فنی و حرفه ای 

 

مراکز فنی و حرفه ای یکی از مهم ترین نهادها در هر کشوری است که اقدام به آموزش افراد به طور عملی می کند. در کشور ایران نیز سازمان فنی و حرفه ای نقش مهمی در خصوص ورود افراد به بازار کار ایفا می کند زیرا آن ها می توانند با مراجعه به این سازمان آموزش های عملی را در رشته های مختلف ببیند و گواهینامه کسب مهارت را اخذ کنند. یکی از بهترین روش ها برای ورود به بازار کار کلید سازی اقدام از طریق سازمان فنی و حرفه ای است که می توانید برای تمامی نقاط تهران و کلید سازی در غرب تهران نیز فعالیت کنید. پس از گذراندن آموزش های مورد نیاز باید آزمون مخصوص به آن را بدهید و در آن نمره قبولی را کسب کنید. بعد از اخذ گواهینامه مهارت می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

 

کارآموزی نزد استادکاران 

 

از قدیم الایم کارآموزی نزد استادکاران از بهترین روش های آموزش بوده است. زیرا افراد می توانستند از تجربه و مهارت استاد کاران استفاده کنند و آموزش های عملی و حرفه ای ببینند. اگر به هر دلیلی توانایی شرکت در کلاس ها و دوره های فنی و حرفه ای را ندارید به شما پیشنهاد می کنیم به یک استاد کار مراجعه کنید و مدتی را نزد او شاگردی کنید تا به خوبی به فوت و فن این حرفه مسلط شوید.

 

Rate this post
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس فوری

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x