ارائه خدمات کلید سازی به صورت 24 ساعته در تهران

کافیه تماس بگیرید

دسترسی سریع به خدمات کلید سازی

در هر جایی از تهران که هستی و نیاز به کلید سازی داشتی کافیه از خدمات شاه کلید استفاده کنید

روش و نحوه باز کردن قفل گاوصندوق

در این مطلب به موضوع مهمی تحت عنوان نحوه باز کردن قفل گاوصندوق  خواهیم پرداخت. گاوصندوق به عنوان یکی از مستحکم ترین و ایمن ترین سازه ها برای نگهداری اسناد ، مدارک ، جواهرات و اشیای گرانقیمت است که دارای مدل های مختلف از جمله دیجیتالی ، قدیمی و … است. در برخی از مواقع به دلایل مختلف مانند فراموشی رمز و گم کردن کلید دچار مشکلات فراوانی می شویم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به ” نحوه باز کردن قفل گاوصندوق ” بپردازیم.

نحوه باز کردن قفل گاوصندوق

نحوه باز کردن قفل گاوصندوق چگونه است ؟ گاوصندوق ها در دو نوع قدیمی و دیجیتالی در بازار وجود دارند که نوع قدیمی آن به وسیله کلید و نوع دیجیتال آن به وسیله رمز باز می شود. اگر به هر دلیلی کلید آن را گم کردید و یا رمز آن را فراموش کردید دیگر قادر به باز کردن درب گاوصندوق نخواهید بود. در سال های نه چندان دور که ابزار های تخصصی به این کار وارد نشده بودند برای باز کردن درب گاوصندوق از وسایلی استفاده می کردند که درب آن بعد از باز شدن کاملا تخریب می شد و دیگر گاوصندوق قابل استفاده نبود . اما در حال حاضر نحوه باز کردن قفل گاوصندوق تغییر زیادی پیدا کرده است و می توان بدون تخریب بدنه ، درب و حتی زبانه قفل آن را باز کرد.البته لازم به ذکر است که در این مواقع می توانید با کلید سازی سیار در ارتباط باشید.

بازکردن قفل گاوصندوق دیجیتال

در واقع باز کردن قفل گاوصندوق دیجیتال با نحوه باز کردن قفل گاوصندوق قدیمی بسیار متفاوت است زیرا ساختار آن ها به طور کلی با یکدیگر فرق می کند. قطعا باز کردن گاوصندوق های دیجیتالی هزینه بیشتری برای مشتریان به همراه دارد. این نوع از قفل ها توسط کیت های الکترونیکی باز می شوند که قیمت آن ها زیاد است و به راحتی در دسترس کلید سازان مبتدی قرار ندارند. بلکه برای این کار باید به سراغ حرفه ای ها در این زمینه بطور مثال کلید سازی شبانه روزی حرفه ای بروید. در همین وب سایت به معرفی چند کلید ساز حرفه ای در تهران پرداختیم و به ویژگی بهترین کلید سازان نیز اشاره کردیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

باز کردن قفل گاوصندوق قدیمی

گاوصندوق های مکانیکی که به گاوصندوق های قدیمی و سنتی نیز مشهور هستند برای باز کردن نیاز به کلید دارند و نمی توان مانند گاوصندوق های دیجیتالی از مواردی مانند کیت های الکترونیکی استفاده کرد. زیرا ساختار و نحوه تولید آن ها به نحوی است که دارای قفل و دستگیره مکانیکی می باشند که برای باز کردن و قفل کردن درب از آن استفاده می شود. معمولا بر روی قفل مکانیکی گاوصندوق های قدیمی نوعی صفحه مدرج و دارای عدد و رقم قرار داده شده که به وسیله آن می توان رمز عدد را وارد کرد و سپس با استفاده کلید درب آن را گشود. اگر کلید این گاو صندوق و همچنین رمز عددی آن را فراموش کرده اید با استفاده از روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم می توانید درب را باز کنید.

باز کردن قفل گاوصندوق قدیمی با رمز تک رقمی

به منظور گشودن قفل گاوصندوق قدیمی یا مکانیکی با رمز تک رقمی شما ابتدا باید رمز درست را بر روی شاخص عمود بگذارید و این کار را به تعداد 4 بار تکرار کنید. در نهایت باید عدد 0 را بر روی این شاخص بگذارید. بعد از انجام این کار می توانید صفحه مدرج را به میزان نیم دور به سمت راست چرخش دهید تا کاملا بر جای خود بایستد. در این شرایط شاهد رها شدن زبانه گاوصندوق هستید و شما میتوانید گاوصندوق قدیمی را بدون هیچ گونه آسیب به قفل و زبانه باز کنید.

باز کردن قفل گاوصندوق قدیمی با رمز سه رقمی

برای گشودن قفل گاوصندوق قدیمی یا مکانیکی با رمز 3 رقمی یکی دیگر از روش ها و نحوه باز کردن قفل گاوصندوق محسوب می شود. به طور مثال رمز و کد لازم برای باز شدن قفل گاوصندوق شما 55 – 45 – 35 می باشد. برای مرحله اول باید عدد 0 را روی شاخص عمود قرار دهید. در مرحله بعدی نخستین عدد رمز که 55 می باشد را با چرخاندن صفحه مدرج به سمت خلاف عقربه های ساعت روی شاخص عمود قرار بگذارید. برای کسب نتیجه باید این کار را به تعداد 4 دفعه برای رمز 55 انجام دهید. در مرحله رمز بعدی که شامل رمز دوم است باید عدد 45 را مانند مرحله قبل وارد کنید و این کار را به تعداد 3 دفعه تکرار کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله باید صفحه را به جهت عقربه های ساعت یعنی سمت راست بچرخانید. پس از 3 بار تکرار کردن مرحله قبل نوبت به کد بعدی یعنی کد سوم عدد 35 میرسد که در این بخش باید صفحه مدرج را به سمت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و 2 دفعه آن را تکرار کنید. و مرحله نهایی صفحه مدرج را به سمت موافق عقربه های ساعت چرخش دهید تا متوقف شود. در انتهای این مرحله شاهد آزاد شدن زبانه گاوصندوق خواهیم بود.

روش جدید برای باز کردن قفل گاو صندوق

به منظور اطلاع از نحوه باز کردن قفل گاوصندوق می توانید از روشی جدید به نام کلید های چند محور نیز استفاده کنید. اگر بکار گیری از روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم برای شما دشوار است می توانید از کلیدهای چند محور برای باز کردن قفل دستگاه کمک بگیرید. استفاده از کلیدهای چند محور کاری تخصصی است که باید حتما توسط کلید سازان معتبر مورد استفاده قرار گیرد. زیرا افراد عادی نحوه کار کردن با آن را نمی دانند و قطعا باعث تخریب زبانه قفل خواهند شد. این نوع از کلیدها همان طور که از نامشان پیداست دارای چند محور هستند و به محض ورود به زبانه قفل می توانند شکل زبانه و دندانه های آن را به خود بگیرند. این قفل ها با تمام زبانه ها همخوانی دارند و می توانند به عنوان بهترین وسیله برای باز کردن قفل های گاوصندوقی استفاده شوند. در ساخت این نوع از کلیدهای پیشرفته از علم کامپیوتر و الکترونیک بهره گرفته شده است که می توانند به وسیله هوش مصنوعی قفل را شبیه سازی کنند . کلید های چند محور در دسترس عموم قرار ندارند زیرا می توانند در مدت زمان کوتاهی قفل گاوصندوق را باز کنند و امنیت محیط را به خطر بیندازند.

نحوه باز کردن قفل گاوصندوق دیجیتالی با ریست کردن

همان طور که اشاره کردیم برخی از گاوصندوق ها از نوع دیجیتالی هستند که یکی از روش های باز کردن قفل آن ها ریست کردن است. شما در صورتی که گاوصندوق تان را ریست کنید قادر خواهید بود که درب گاوصندوق دیجیتالی را گشوده و برای تغییر رمز آن اقدامات لازم را انجام دهید. حتما بعد از تغییر رمز آن را در جایی مطمئن یادداشت کنید تا دوباره دچار فراموشی نشوید. به منظور ریست کردن گاوصندوق های دیجیتالی باید کلید قرمز رنگی که در پشت درب قرار دارد را فشار دهید. سپس کلید هایی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود که با فشار دادن هر کدام از آن ها ریست شدن گاوصندوق شروع می شود. البته باز هم به شما توصیه می کنیم این وظیفه را به کیلید سازان حرفه ای مانند کلید سازی در غرب تهران بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاه کلید تهران

اخرین مقاله ها

باز کردن درب انواع خودرو